ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – Βέροια 0-1 (φωτο)

Η Βέροια κατάφερε να προκριθεί στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας κερδίζοντας 0-1 την ομάδα της Λαμίας στο ΔΑΚ το απόγευμα της Τετάρτης.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μαγέφσκι στο 6ο λεπτό. Σε όλο το παιχνίδι και ειδικά στο β΄ ημίχρονο η Λαμία είχε πολλές φάσεις και δύο δοκάρια, του Καλαϊντζίδη στο 17΄ μετά από εκτέλεση φάουλ και του Νατσιόπουλου στο 71ο λεπτό με ψιλοκρεμαστό σουτ.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Χρήστος Μήτσιος του Συνδέσμου Ηπείρου με βοηθούς τους Βασίλη Καμπούρη από την Εύβοια και τον Αντώνη Διπλάρη από την Καρδίτσα, ενώ 4ος ήταν ο Σήφης Σφακιανάκης από την Αθήνα

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 (Γιώργος Βαζάκας): Πάππος, Τσόπελας (73′ Αντωνόπουλος), Καλαϊτζίδης, Κοτσώνης, Λεάντρο, Νατσιόπουλος, Αντωνίου, Ν’ Γκουέμ, Αλεξίου, Μπουλούλης (64′ Τζόκιτς), Παπαευθυμίου

ΒΕΡΟΙΑ (Γιώργος Γεωργιάδης): Καντιμοίρης, Σιόντης, Εντζεγκέλε, Νάστος, Καρακώστας, Μαραγκός, Ιμπραΐμ, Μαγέφσκι (66′ Γιαννούλης), Γεωργιάδης (56′ Νέτο), Κόλα (64′ Ναζλίδης), Ξόμπλιος