Με επιβλητική εμφάνιση η Λαμία κέρδισε με 2-1 την Τερψιθέα

Η Λαμία με δυο καταπληκτικά γκολ των νεοαποκτηθέντων Lema και Ευσταθίου πέρασε νικηφόρα μέσα από την έδρα του Μαχητή Τερψιθέας με 1-2 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι.
Η Λαμία ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κάνοντας πολλές φάσεις μπροστά στην εστία του Μπρέλλα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με τους δυο έγχρωμους παίκτες της να ξεχωρίζουν.
Ωστόσο στο 17΄ ο Μαλάκος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σκόρδα, ο διαιτητής καταλόγισε αμέσως την παράβαση. Το πέναλτι ανέλαβε να το εκτελέσει ο Νικούλης για το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Στο 73΄ ο Lema που είχε μπει ως αλλαγή στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου έπιασε ένα σουτ κεραυνό για την ισοφάριση.
Την νίκη έδωσε στην ομάδα της Λαμίας ο Ευσταθίου με ωραίο σουτ στο 81΄ ενώ στην αρχή της φάσης δεν δόθηκε καθαρό χέρι σε αμυντικό της Τερψιθέας
Κοντά στο συγκρότημα του Περικλή Αμανατίδη και ο Πρόεδρος της ομάδας Πανουργιάς Παπαϊωάννου και οι φίλοι της από την Λαμία που τους ακολουθούν.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άρης Λυμπούδης με βοηθούς τους Αϊνάλη Θόδωρο και τον Λιάρη Γιάννη
Για τις δυο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ (Νίκος Σταυροθεόδωρος): Μπρέλλας, Κρίτσας, Παγκαρλιώτας (89΄ Τσιτουρτζής), Αθανασίου, Μπουρουτζίκας, Φλώρος, Σαββίδης (78΄ Πατσιαβούρας), Μολάς (85΄ Παυλόπουλος), Κρεββατάς, Νικούλης, Μαλάκος.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 (Περιλκής Αμανατίδης): Φιρινίδης, Σκόρδας (46΄ Παπαστεργίου), Κοντοχρήστος, Μκρτσιάν, Γόγολος, Αντωνόπουλος, Ευσταθίου, Zlatkovski, Kolev (46΄ Lema), Κιπτίου, Κουτρομάνος (70΄ Mokake)