Καλή η Λαμία στο φιλικό με τον Λεβαδειακο (φωτο)

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα της Λαμίας στο φιλικό που τελείωσε πριν από λίγο στην Αλίαρτο Βοιωτίας με αντίπαλο τον Λεβαδειακό. Τις δύο ομάδες μπορεί να τις χωρίζουν δύο κατηγορίες αλλά ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο οι Λαμιώτες στάθηκαν επάξια απέναντί τους. Το τελικό σκορ ήταν 3-0.

Ο ομάδα του Περικλή Αμανατίδη μπήκε με άγχος στο πρώτο ημίχρονο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του παιχνιδιού. Καθώς προχωρούσε όμως το παιχνίδι τα πόδια λύνονταν και ήρθαν και οι ευκαιρίες παρά τις πολλές αλλαγές που έκανε ο προπονητής και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

Τα γκολ για την ομάδα του Τάκη Λεμονή σημείωσαν στο 14΄ ο Rogerio το 1-0, στο 17΄ ο Μάντζιος το 2-0 και στο 43΄ ο Γιάντσης το 3-0.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Στρατηλάτης, Νικολακάκης, Ιωαννίδης, Λαμπρόπουλος, Martinez, Busto Manu, Rogerio, Γιάντσης, Petrazzi, Μάντζιος, Kandji.
Αγωνίστηκαν επίσης: Τσιντώτας, Μουλόπουλος, Πέππας, Kone, Ortega, Καπός

Π.Α.Σ.ΛΑΜΙΑ 1964: Τσιλίγκος, Πάνος, Κοντοχρήστος, Σπυριδάκης, Μκρτσιάν, Κιπτίου, Zlatkovski, Καραπέτσας, Ταμάμης, Αντωνίου, Μαλισσόβας.
Αγωνίστηκαν επίσης: Διαμαντίδης, Κουτρομάνος, Kolev, Κοντογεώργος, Ζιάκας, Παπανικολάου, Μιχαήλ, Καραματσούκης.