Πρώτο φιλικό για την Κ19 του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (φωτο)

Το πρώτο της φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Στυλίδας η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 με αντίπαλο τον Προμηθέα Στυλίδας δείχνοντας θετικά δείγματα προόδου παρόλο που έχασε με σκορ 2-1. Ο Λάκης Παπανικολάου είχε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει όσους παίκτες είχε στη διάθεσή του και να δει την κατάστασή τους. Οι βάσεις έχουν τεθεί και η δουλειά συνεχίζεται.
Το 1-0 για τους γηπεδούχους έγινε στο 5ο λεπτό με γκολ του Σκαρμούτσου, η Λαμία αντέδρασε γρήγορα και στο αμέσως επόμενο λεπτό έκανε το 1-1 με τον Τέλη Κοντογεώργο. Στο 12΄ ο Σκαρμούτσος διπλασίασε και τα δικά του γκολ και της ομάδας του. Η Λαμία έχασε πέναλτι στο 42 με τον Παπαευθυμίου
Τον αγώνα παρακολούθησαν ο πρόεδρος της ΠΑΕ Πανουργιάς Παπαϊωάννου και μέλη της διοίκησης της ΠΑΕ, Θεοδόσης Τσικνής, Χρήστος Νίκλας και ο γενικός αρχηγός Γιάννης Συρογιάννης.
Οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν για τις δύο ομάδες ήταν:
ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964 (Λάκης Παπανικολάου): Γιοβάς, Τσάκαλος, Ζάχαρης, Μόσχος, Κηρολίβανος, Χρυσαφόπουλος, Κασούμης, Παπαευθυμίου, Κοντογεώργος, Μιχαήλ, Στόγια, Λύτρας, Γαλάνης, Μπρουτζάλας, Κονταξής, Αντωνίου, Ν΄ταντης, Καλατζ’ης, Καπελάρης, Ευαγγελόπουλος, Κοκογιάννης, Καραναστάσης, Παπαμίχος, Πανέτσος

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ (Ντράγκαν Μίτροβιτς): Χασανδρινός, Καρακώστας, Μίτροβιτς, Χουλιάρας, Καραβασίλης, Κουφιώτης, Μαριάν, Καραντινός, Ενρι, Σκαρμούτσος, Παντελής, Καραδήμας, Μουστάκας, Καφόρος, Κεραμίδας, Στόκας, Φάρρας.